Znajdź nas na:

Biologia molekularna i mikrobiologia podczas Targów EuroLab

Biologia molekularna i mikrobiologia podczas Targów EuroLab

Drugiego dnia 18. Międzynarodowych Targów Analityki i Technik Pomiarowych EuroLab, tj. 13 kwietnia br., odbędą się dwa wydarzenia poświęcone biologii molekularnej i mikrobiologii. Bezpłatne konferencje skierowane są do specjalistów i laborantów, którzy na co dzień w pracy naukowej i praktyce zajmują się tymi zagadnieniami.

Biologia molekularna to dziedzina biologii, która łączy elementy biofizyki i biochemii, a także m.in. genetyki. Jej przedmiotem jest badanie struktury i funkcjonowania białek i kwasów nukleinowych, z których zbudowane są cząsteczki żywych organizmów. Z kolei mikrobiologia zajmuje się tematyką mikroorganizmów, takich jak np. bakterie, grzyby czy wirusy. 

Biologia molekularna

Organizatorem konferencji pt. „Biologia molekularna w badaniach biomedycznych” będzie Uniwersytet Gdański. Prelegenci wygłoszą referaty obejmujące następujące tematy: „Wprowadzenie do genetyki molekularnej człowieka”, „Molekularne aspekty chorób genetycznych człowieka”, „Transkryptomika w badaniach biomedycznych” oraz „Reaktywacja chromosomu X”. Spotkanie odbędzie się w godzinach 10.00-12.00 w sali konferencyjnej B na pierwszym piętrze Centrum Targowo-Kongresowego MT Polska.

Rzecz o drobnoustrojach

Z kolei Polskie Towarzystwo Mikrobiologów obejmie rolę gospodarza drugiej konferencji. Podczas sesji pt. „Drobnoustroje, czy wiemy o nich wszystko?” poruszone zostaną problemy współczesnej mikrobiologii wynikające z odkrywania nowych gatunków drobnoustrojów, nowych zjawisk, ale też dostępnych dla naukowców innowacyjnych metod ich badania.

Prelegenci z czołowych jednostek akademickich omówią następujące kwestie: „Drobnoustroje w żywności - kiedy poznamy wszystkie?”, „Ocena częstości występowania, lekowrażliwości i zdolności tworzenia biofilmu przez szczepy Listeria monocytogenes izolowane z przetwórstwa warzywnego i rybnego”, „Escherichia coli jako czynnik etiologiczny zakażeń pozajelitowych” oraz „HPV - nosicielstwo, brodawki, kurzajki, kłykciny kończyste, nowotwór szyjki macicy, sromu, pochwy, prącia, głowy, szyi, górnych dróg oddechowych, płuc… - czy można zapobiec?” Konferencję, która odbędzie się w godzinach 13.15-16.00 w sali konferencyjnej D na terenie hali, zakończy podsumowanie i dyskusja.

Warunki uczestnictwa

Udział w obydwu konferencjach jest bezpłatny, wymagana jest natomiast wcześniejsza rejestracja na Targi EuroLab, której można dokonać online lub na miejscu.

18. Międzynarodowe Targi Analityki i Technik Pomiarowych EuroLab odbędą się w dniach 12-14 kwietnia br. równolegle z 5. Targami Techniki Kryminalistycznej CrimeLab w Centrum Targowo-Kongresowym MT Polska przy ul. Marsa 56c w Warszawie.

Patronaty

Patronat honorowy nad Targami EuroLab 2016 i CrimeLab 2016 objęli: Jarosław Gowin, Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego, prof. Jerzy Duszyński, Prezes Polskiej Akademii Nauk oraz Komendant Główny Policji.

Więcej informacji oraz formularze rejestracyjne znajdują się na stronie www.targieurolab.pl.

Komentarze napędza: Disqus

Pasaż laboratoryjny

articles

Laboratoria w Polsce

Mając na względzie ochronę i bezpieczeństwo Twoich danych osobowych, firma Bio-Tech Media sp. z o.o., przykładając szczególną wagę do ich ochrony, dostosowała swoje zasady ich przetwarzania do obowiązującego od dnia 25 maja 2018 roku Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. nr 2016/679

Nasza zaktualizowana polityka prywatności wprowadza wszystkie pozytywne zmiany, w tym sposób, w jaki zbieramy, przetwarzamy i przechowujemy Twoje dane osobowe. Przedstawia sposób, w jaki możesz się z nami skontaktować, aby skorzystać z przysługujących Ci praw.

W tej chwili nie musisz podejmować żadnych działań, ale jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, zapoznaj się z naszą polityką prywatności.

Zapoznaj się z naszą polityką prywatności ›
Rozumiem