Znajdź nas na:

Systemy wspierające organizację akcji ratunkowych

Data rozpoczęcia 2018-07-04 Systemy wspierające organizację akcji ratunkowych
Data zakończenia 2018-07-04
Organizator Polski Instytut Rozwoju Biznesu
Miejsce Warszawa
Branże Biotechnologia
Dodaj do kalendarza Ical_outlook Google_calendar

Wypadek jest niespodziewany zarówno dla ofiary, jak i dla obserwatorów. W sytuacji nagłego zagrożenia życia trzeba szybko i zdecydowanie reagować. W każdym przypadku zagrożenia życia niezwykle istotne jest sprawne i skuteczne przeprowadzenie akcji ratunkowej. Każdy błąd może być przyczyną utraty zdrowia, a nawet życia człowieka. W czasie akcji nie ma czasu na dyskusje. Powinna ona przebiegać sprawnie i szybko.

Zapraszamy na spotkanie z ekspertami, przegląd najnowszych osiągnięć w dziedzinie ratownictwa medycznego, dyskusję o problemach i kierunkach rozwoju ratownictwa medycznego oraz wymianę doświadczeń. 

Wykłady poprowadzą m.in.:

- mgr Paweł Musiał – Kierownik zespołu P oraz członek zespołu S, Świętokrzyskie Centrum Ratownictwa Medycznego i Transportu Sanitarnego w Kielcach oddział Jędrzejów; wykładowca, Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach;

- Paweł Gawłowski – Zakład Ratownictwa Medycznego Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu.

Tematyka konferencji:

- organizacja i prowadzenie akcji ratunkowej;

- komunikacja podczas akcji ratunkowych;

- struktura kierowania działaniami ratowniczymi;

- logistyka działań służb ratowniczych w zdarzeniach masowych;

- pojęcie, zakres i organizacja pierwszej pomocy;

- łączność specjalna – współdziałanie i skuteczna komunikacja służb administracyjnych, służb mundurowych i ratowników;

- systemy teleinformatyczne dla zarządzania kryzysowego i ratownictwa;

- bezpieczeństwo i ochrona infrastruktury krytycznej;

- informacja przestrzenna – podstawa akcji ratunkowych;

- systemy mobilne dla służb szybkiego reagowania;

- telemedycyna w zarządzaniu kryzysowym, transmisja informacji medycznej w diagnostyce i systemach ratownictwa medycznego.

Do bezpłatnego udziału w konferencji zapraszamy koordynatorów zespołów ratownictwa medycznego: WOPR, TOPR, GOPR, jednostek samorządów terytorialnych, instytucji administracyjnych, centrów zarządzania kryzysowego szczebla gminnego, powiatowego i wojewódzkiego, funkcjonariuszy służb mundurowych: Policji, Straży Granicznej, Służby Celnej, Wojska Polskiego, Straży Miejskiej, Państwowej Straży Pożarnej, Dyrektorów publicznych i prywatnych zakładów opieki zdrowotnej, Ordynatorów (Kierowników) Szpitalnych Oddziałów Ratunkowych, przedstawicieli Centrów Powiadamiania Ratunkowego i specjalistów od zarządzania kryzysowego.

Lokalizacja: Centrum Bankowo-Finansowe „Nowy Świat” S.A., ul. Nowy Świat 6/12, 00-400 Warszawa

Czas trwania: 09.30 – 14:30

Uczestnikom zapewniamy: materiały konferencyjne, przerwy kawowe, możliwość konsultacji z Ekspertami.

Pasaż laboratoryjny

events

Laboratoria w Polsce

Mając na względzie ochronę i bezpieczeństwo Twoich danych osobowych, firma Bio-Tech Media sp. z o.o., przykładając szczególną wagę do ich ochrony, dostosowała swoje zasady ich przetwarzania do obowiązującego od dnia 25 maja 2018 roku Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. nr 2016/679

Nasza zaktualizowana polityka prywatności wprowadza wszystkie pozytywne zmiany, w tym sposób, w jaki zbieramy, przetwarzamy i przechowujemy Twoje dane osobowe. Przedstawia sposób, w jaki możesz się z nami skontaktować, aby skorzystać z przysługujących Ci praw.

W tej chwili nie musisz podejmować żadnych działań, ale jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, zapoznaj się z naszą polityką prywatności.

Zapoznaj się z naszą polityką prywatności ›
Rozumiem