Biotechnologia.pl
łączymy wszystkie strony biobiznesu

Biotechnologia

MEDmeetsTECH
Data rozpoczęcia:
2023-12-07
Data zakończenia:
2023-12-07
Organizator:
MEDmeetsTECH
Miejsce
Warszawa/online

Już 7 grudnia br. po raz kolejny w przestrzeni Centralnego Domu Technologii w Warszawie, z możliwością uczestniczenia online, odbędzie się 16. edycja MEDmeetsTECH – konferencji łączącej medycynę i nowe technologie z biznesem. Po raz pierwszy w programie nie znajdzie się jeden wiodący temat, a akcenty zostaną rozłożone na kilka kluczowych obszarów dynamicznego rozwoju w ochronie zdrowia: digital therapeutics (DTx), sztuczną inteligencję (AI) oraz urządzenia medyczne.

Konferencję otworzy sesja trendy, podczas której zaprezentowane zostaną kluczowe trendy kształtujące rynek ochrony zdrowia. Grzegorz Kozak z Deloitte przedstawi strategie ekosystemów zdrowotnych, a Michał Czornak z Medonet – trendy w cyfrowych rozwiązaniach dla pacjentów. Następnie Ewa Kindler nakreśli trendy w rozwiązaniach digital therapeutics w Europie, a Łukasz Bandała przedstawi ścieżkę wprowadzania DTx na rynek. Z kolei Dawid Maj z Abastroke opowie, jak wygląda transformacja rehabilitacji po udarach przy pomocy DTx oraz sztucznej inteligencji.

Tematów obejmujących sztuczną inteligencję będzie więcej, a wśród nich:

* Jak sztuczna inteligencja przyspiesza rozwój inteligentniejszej opieki zdrowotnej, który przedstawi Marcin Brysiak,

* Nowy trend XAI – interpretowalna sztuczna inteligencja a medycyna, który zaprezentuje Łukasz Sosnowski,

* Cyberbezpieczeństwo – temat przybliży Jakub Betka,

* Wdrożenia AI w polskim systemie opieki nad zdrowiem psychicznym – Mentalio, o którym opowie Konrad Komnata,

* Aspekty diagnozowania z wykorzystaniem AI – o tym będzie mówił Kornel Lukaszczyk.

Ponadto Joanna Szyman opowie o efektywnym modelu kształcenia lekarzy w chirurgii robotycznej, a Edyta Kocyk – o teleopiece medycznej, będącej kluczowym narzędziem cyfryzacji polityki społecznej i zdrowotnej. W programie znalazła się również debata ekspercka, którą będzie moderowała Diana Żochowska, Head of Medonet. Na koniec tradycyjnie zaprezentują się przedstawiciele start-upów ze swoimi innowacyjnymi pomysłami, gotowi, by odpowiedzieć na pytania uczestników konferencji. Nie zabraknie okazji do networkingu.

Zachęcamy do zaplanowania z MEDmeetsTECH całego dnia, który zaczynamy od śniadania o godz. 8 w Centralnym Domu Technologii przy ul. Kruczej 50 w Warszawie. Zapraszamy do nabycia biletów. Partnerami merytorycznymi wydarzenia są NIL IN Sieć Lekarzy Innowatorów oraz Medonet. Portal Biotechnologia.pl tradycyjnie już objął patronat medialny nad konferencją. 

Newsletter