Biotechnologia.pl
łączymy wszystkie strony biobiznesu

Biotechnologia

Ogólnopolska Mikrobiologiczna Konferencja Naukowa MICROBS
Data rozpoczęcia:
2024-06-07
Data zakończenia:
2024-06-07
Organizator:
Fundacja na rzecz promocji nauki i rozwoju TYGIEL
Miejsce
online

Ogólnopolska Mikrobiologiczna Konferencja Naukowa MICROBS to ciesząca się uznaniem inicjatywa skierowana do pracowników naukowych, doktorantów, studentów oraz pasjonatów mikrobiologii. Ze względu na interdyscyplinarny charakter mikrobiologii za kluczowy element Konferencji uznaje się możliwość prezentacji badań własnych oraz wymiany myśli naukowej przedstawicieli wielu dziedzin i dyscyplin: mikrobiologii przemysłowej i żywności, mikrobiologii medycznej, immunologii, wirusologii, nauk o środowisku czy wreszcie prawa i etyki. Ambicją organizatora – Fundacji na rzecz promocji nauki i rozwoju TYGIEL – jest stworzenie pola do wymiany wiedzy, doświadczeń, jak również kontaktów branżowych, które pozwolą na owocną współpracę pomiędzy naukowcami oraz przedsiębiorcami z całego kraju.

Ósma odsłona wydarzenia odbędzie się 7 czerwca 2024 r. Podczas Konferencji zostaną omówione zagadnienia związane z takimi grupami mikroorganizmów, jak: archeony, bakterie, drożdże, grzyby oraz mikroalgi. Dodatkowa wartość naukowa Konferencji MICROBS związana będzie z możliwością wysłuchania wystąpień zaproszonych Gości Honorowych. Do tego zaszczytnego grona w tym roku należą:

* prof. dr hab. inż. Anna Lenart-Boroń z Uniwersytetu Rolniczego im. Hugona Kołłątaja w Krakowie,

* dr hab. Tomasz Jagielski z Uniwersytetu Warszawskiego,

* dr hab. inż. Iwona Gientka, prof. SGGW ze Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie,

* dr hab. inż. Agnieszka Pilarska, prof. UPP z Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu.

Planuje się, że w wydarzeniu weźmie udział kilkadziesiąt osób z całej Polski bezpośrednio związanych z wieloma dziedzinami nauki, ale także przedstawiciele partnerów Konferencji – jej patronów i sponsorów. Szczegółowe informacje dotyczące Konferencji znajdują się na stronie internetowej.

Newsletter