Biotechnologia.pl
łączymy wszystkie strony biobiznesu

Farmacja

VI Ogólnopolska Konferencja Naukowa Choroby rzadkie w XXI wieku
Data rozpoczęcia:
2023-02-24
Data zakończenia:
2023-02-24
Organizator:
Fundacja na rzecz promocji nauki i rozwoju TYGIEL
Miejsce
Lublin/online

Szanowni Państwo,

Fundacja na rzecz promocji nauki i rozwoju TYGIEL ma zaszczyt zaprosić Państwa do udziału w VI Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej Choroby rzadkie w XXI wieku, która odbędzie się 24 lutego 2023 r. stacjonarnie w Lublinie i online.

Zgodnie z definicją, zalecaną przez Unię Europejską, choroby rzadkie w Polsce to schorzenia, pojawiające się nie częściej niż u 5 osób na 10 000. Fakt występowania tego typu choroby jedynie u kilku procent społeczeństwa nie umniejsza jednak wagi problemu oraz konieczności podjęcia skoordynowanych działań.

Celem konferencji jest wymiana wiedzy oraz prezentacja najnowszych osiągnięć naukowych w dziedzinie m.in. diagnostyki, terapii oraz opieki nad pacjentami, dotkniętymi chorobami rzadkimi, co pozwoli również na przedstawienie skali problemu. Jesteśmy przekonani, że jedynie interdyscyplinarne działania umożliwią poprawę jakości życia chorych. W związku z tym serdecznie zapraszamy do udziału w konferencji specjalistów nauk medycznych, lekarzy, fizjoterapeutów, farmaceutów, genetyków, biologów molekularnych, diagnostów laboratoryjnych, inżynierów biomedycznych, enzymologów, ale także technologów, prawników, psychologów, pedagogów oraz specjalistów z dziedziny zdrowia publicznego. Zgłoszenia udziału należy kierować poprzez formularz, dostępny na stronie

Serdecznie zapraszamy!

Fundacja Tygiel

Newsletter