Znajdź nas na:

Targi EuroLab – ważne spotkanie świata biznesu i nauki już w marcu

28.02.2018 eurolab

W dniach 14-16 marca 2018 r. w Warszawie odbędą się 20. Międzynarodowe Targi Analityki i Technik Pomiarowych EuroLab, organizowane przez MT Targi Polska. To najważniejsze w naszym kraju wydarzenie dedykowane branży laboratoryjnej. Ponad 150 wystawców prezentujących nowości rynkowe, licznie reprezentowane jednostki naukowe i badawcze informujące o najnowszych odkryciach i dokonaniach w nauce, merytoryczne wykłady i seminaria – jubileuszowa edycja EuroLab zapowiada się naprawdę imponująco.

 

Praktyczna wiedza dla laborantów

Menedżerowie i kierownicy laboratoriów, zobowiązani wdrożyć nowe wymagania normy ISO/IEC 17025, z pewnością będą zainteresowani konferencją Polskiego Centrum Akredytacji, omawiającej dokładnie tę tematykę. Praktyczny aspekt wdrażania normy, a także inne problemy laboratoriów m.in. drogę do akredytacji czy analizę wyników PT/ILC, będą poruszone także przez Klub Polskich Laboratoriów Badawczych POLLAB oraz Polski Komitet Normalizacyjny.

Centrum Nauk Biologiczno-Chemicznych; Wydział Chemii Uniwersytetu Warszawskiego oraz Komitet Chemii Analitycznej PAN zaproszą z kolei na konferencję: „Cząsteczki, atomy i izotopy, czyli fantastyczne możliwości analityczne”. Cykl wykładów przeprowadzi również Główny Urząd Miar.

Na targach nie zabraknie tematyki związanej z ekologią i ochroną środowiska. Swoje wystąpienia zapowiedziały: Główny Inspektorat Ochrony Środowiska oraz Straż Miejska m.st. Warszawy. Dodatkowo będzie można obejrzeć „na żywo” specjalistyczny radiowozów, który jest mobilnym laboratorium kontrolno-pomiarowym Straży Miejskiej oraz sprzęt do detekcji chemikaliów i analizy parametrów środowiska Mazowieckiego Wojewódzkiego Inspektoratu Środowiska.

Nowością w tym roku będzie clean room. Będzie można zwiedzić wzorcowe laboratorium „CleanLab”,
a także pogłębić wiedzę na temat stref kontrolowanych podczas seminarium: „Clean room – budowa, wyposażenie, obsługa – wszystko co musisz wiedzieć o strefach kontrolowanych” oraz na warsztatach: „Praktyczne aspekty pracy w clean room – personel, materiały, higiena”.

 

Nowoczesna diagnostyka

Choroby przewlekłe to plaga XXI wieku. Specjaliści zainteresowani skuteczną walką z nimi będą mogli zdobyć punkty edukacyjne na konferencji: „Diagnostyka laboratoryjna – czego jest za mało”, organizowanej przez Polskie Towarzystwo Diagnostyki Laboratoryjnej. Podczas spotkania zostanie poruszona tematyka wykrywania cukrzycy, zakażeń hepatotropowych czy diagnostyki mikrobiologicznej zakażeń dróg oddechowych i moczowych.

Z kolei Uniwersytet Gdański, w ramach konferencji poświęconej mikrobiologii molekularnej, zajmie się kryzysem antybiotykowym, terapią fagową oraz bakteriofagami czyli wirusami przenoszącymi geny toksyn Shiga.

Nowoczesnej diagnostyce medycznej poświęcone będzie również spotkanie „Point-of-Care (PoC)”. Specjaliści z Politechniki Warszawskiej przedstawią, z punktu widzenia inżyniera, jak działają mikrochipy w inżynierii komórkowej, opowiedzą o zastosowaniu biosensorów, omówią diagnostykę respiracji płucnej i detekcję bioareozoli. Dodatkowo odbędzie się prezentacja Platformy InterBioMed Politechniki Warszawskiej, która ułatwia wymianę poglądów i doświadczeń pomiędzy lekarzami, diagnostami laboratoryjnymi i inżynierami.

 

Bogata oferta wystawców

Targi EuroLab to miejsce prezentacji ofert polskich i zagranicznych producentów i dostawców wyposażenia laboratoriów, sprzętu optycznego, kontrolno-pomiarowego czy substancji chemicznych. Do grona wystawców należą również przedstawiciele instytucji, firm i jednostek posiadających rozwiązania i usługi dla laboratoriów. Tegoroczna edycja obfituje w nowości produktowe. Kompaktowy spektrometr, wysoce zaawansowany przenośny analizator do identyfikacji substancji, mikroskop holotomograficzny, innowacyjne urządzenie do syntezy organicznej, wielofunkcyjny przyrząd do pomiarów, bezprzewodowy rejestrator czterech temperatur i otwarcia drzwi czy analizator pierwiastków śladowych – to tylko część z propozycji firm prezentujących się na targach.

Wystawcy przeprowadzą też prezentacje, podczas których będzie można szerzej zapoznać się z ich ofertą. Swoje wykłady zapowiedzieli projektanci z TEKTONIKA Architekci Sp. z o.o. Sp.k., amerykańska firma zajmująca się dostarczaniem systemów zarządzania Software Point – LabVantage oraz producent nowoczesnych urządzeń filtrujących – Erlab.

 

Konkursy i patronaty

Tradycyjnie, targom towarzyszyć będą prestiżowe konkursy, które promują innowacyjne produkty i usługi dla branży laboratoryjnej. Po raz piąty odbędzie się konkurs o Grand Prix Prezesa Polskiej Akademii Nauk. Natomiast eksperci z wiodących instytucji naukowych wybiorą laureatów konkursu na Najlepszy Produkt Targów EuroLab 2018 w czterech kategoriach: laboratoryjna aparatura pomiarowa, wyposażenie laboratorium, wyposażenie medycznego laboratorium diagnostycznego oraz wyposażenie laboratorium clean room. W ramach imprezy odbędzie się też konkurs na najbardziej oryginalne i profesjonalne stoisko targowe „Moździerz 2018”.

W tym roku patronat honorowy nad wydarzeniem objęli: Jarosław Gowin, Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Piotr Cieśliński, Przewodniczący Parlamentarnego Zespołu Przemysłu Chemicznego i Poseł na Sejm RP, dr inż. Marek Haliniak, Główny Inspektor Ochrony Środowiska oraz Prof. Jerzy Duszyński, Prezes Polskiej Akademii Nauk i dr inż. Włodzimierz Lewandowski, Prezes Głównego Urzędu Miar oraz Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii.

 

Dla odwiedzających

Wspólnie z Targami EuroLab odbędą się 7. Międzynarodowe Targi Techniki Kryminalistycznej CrimeLab. Obie imprezy odbędą się w Centrum Targowo-Kongresowym, przy ul. Marsa 56c w Warszawie. Udział jest bezpłatny, po wcześniejszym dokonaniu rejestracji. Szczegółowy program wydarzenia oraz formularz rejestracyjny znajdują się na stronie www.targieurolab.pl.

Komentarze napędza: Disqus

Pasaż laboratoryjny

articles

Laboratoria w Polsce

Mając na względzie ochronę i bezpieczeństwo Twoich danych osobowych, firma Bio-Tech Media sp. z o.o., przykładając szczególną wagę do ich ochrony, dostosowała swoje zasady ich przetwarzania do obowiązującego od dnia 25 maja 2018 roku Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. nr 2016/679

Nasza zaktualizowana polityka prywatności wprowadza wszystkie pozytywne zmiany, w tym sposób, w jaki zbieramy, przetwarzamy i przechowujemy Twoje dane osobowe. Przedstawia sposób, w jaki możesz się z nami skontaktować, aby skorzystać z przysługujących Ci praw.

W tej chwili nie musisz podejmować żadnych działań, ale jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, zapoznaj się z naszą polityką prywatności.

Zapoznaj się z naszą polityką prywatności ›
Rozumiem