Znajdź nas na:

Laboratorium - miejsce, w którym myśl nabiera rzeczywistych kształtów

03.03.2017 eurolab

Przedstawiciele branży laboratoryjnej już za niespełna miesiąc spotkają się na najważniejszym dla tego sektora wydarzeniu. Laboranci sprawdzą działanie urządzeń dostępnych w pokazowym laboratorium, a także skorzystają z wiedzy ekspertów prezentowanej podczas wykładów. 19. Międzynarodowe Targi Analityki i Technik Pomiarowych EuroLab odbędą się w dniach 29-31 marca w Centrum Targowo-Kongresowym MT Polska przy ul. Marsa 56c w Warszawie.

 

Laboratorium to serce instytutu naukowego, jednostki badawczo-rozwojowej czy ośrodka akademickiego. Jego innowacyjne wyposażenie oraz wiedza i umiejętności ludzi, którzy potrafią uczynić z niego najlepszy użytek, stanowi o sukcesie prac badawczych. Prowadzone w różnych dziedzinach badania, niezależnie czy w laboratorium chemicznym, biologicznym, medycznym, przemysłowym, pomiarowym czy fizycznym, przyczyniają się do postępu nauki i rozwoju przemysłu.

 

Pokazowe laboratorium w dwóch odsłonach

Wyjątkowym miejscem w hali wystawowej będzie pokazowe laboratorium, które wraz z organizatorem targów tworzy firma DanLab. Znajdzie się tam szerokie spectrum sprzętu laboratoryjnego dostarczonego przez wystawców Targów EuroLab. Celem ekspozycji będzie zaprezentowanie nie tylko różnych stylów urządzenia laboratoriów, ale również konkretnych rozwiązań. Jak się okazuje przedstawiciele obu płci w zupełnie inny sposób aranżują laboratoria, tak więc organizator zaproponuje dwie odmienne koncepcje. Część damska, kolorowa, dedykowana kosmetyce, będzie wyposażona m.in. w podręczne mikroskopy cyfrowe pozwalające na szybką ocenę in vivo stanu skóry, włosów i paznokci. Chętni skorzystają z porad ekspertów kosmetyki i na miejscu sprawdzą działanie preparatów pielęgnacyjnych. Natomiast przy pomocy innych urządzeń przebadają skórę pod kątem elastyczności, pigmentacji, nawilżenia i sebum. Dodatkową atrakcją będzie możliwość obejrzenia pracy wirówki w świetle stroboskopu. Z kolei w sektorze męskim, zaprojektowanym w stonowanych barwach, prezentowane będą właściwości stali, aluminium i gumy w zależności od działającej na nie temperatury. W laboratorium będzie można również zajrzeć do wnętrz urządzeń, które na co dzień znajdują się pod obudową. 

 

Laboratoria - sukcesy i wyzwania

Część programu merytorycznego Targów EuroLab będzie dedykowana profesjonalistom, którzy pracują w laboratoriach bądź ściśle z nimi współpracują. 29 marca odbędzie się konferencja Polskiego Towarzystwa Diagnostyki Laboratoryjnej pt. „Laboratoryjna hematologia i immunohematologia”. Wykłady dotyczyć będą technologii pomiarowych stosowanych w analizatorach hematologicznych, diagnostyki niedokrwistości, zastosowania cytometrii przepływowej w diagnostyce hematologicznej w pediatrii, zalet i ograniczeń automatyzacji w badaniach immunohematologicznych, a także konfliktu płytkowego i alloimmunologicznej małopłytkowości płodów i noworodków.

30 marca, tj. drugiego dnia targów, odbędzie się cykl wykładów „Problemy laboratoriów” prowadzonych przez przedstawicieli Klubu Polskich Laboratoriów Badawczych POLLAB oraz Polskiego Komitetu Normalizacyjnego. Wśród poruszanych tematów znajdą się m.in. badania biegłości czy zagadnienia związane z porównaniami międzylaboratoryjnymi.

Z kolei 31 marca zaplanowana jest konferencja Wydziału Chemicznego Politechniki Warszawskiej. W trakcie spotkania zatytułowanego „Laboratorium na chipie - rewolucja w diagnostyce medycznej i biologii” prelegenci opowiedzą o zastosowaniu zminiaturyzowanych urządzeń diagnostycznych, które pozwalają na przeprowadzanie skomplikowanych analiz poza laboratoriami. Dzięki postępowi zastosowanie tych rozwiązań jest coraz bardziej powszechne, co z kolei przekłada się na poprawę jakości życia osób chorych.

Innym wydarzeniem związanym z pracą w laboratoriach będzie wykład pt. „Laboratorium - modele tworzenia koncepcji projektowych”, którego organizatorem jest portal Laboratoria.net.

Komentarze napędza: Disqus

Pasaż laboratoryjny

articles

Laboratoria w Polsce

Mając na względzie ochronę i bezpieczeństwo Twoich danych osobowych, firma Bio-Tech Media sp. z o.o., przykładając szczególną wagę do ich ochrony, dostosowała swoje zasady ich przetwarzania do obowiązującego od dnia 25 maja 2018 roku Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. nr 2016/679

Nasza zaktualizowana polityka prywatności wprowadza wszystkie pozytywne zmiany, w tym sposób, w jaki zbieramy, przetwarzamy i przechowujemy Twoje dane osobowe. Przedstawia sposób, w jaki możesz się z nami skontaktować, aby skorzystać z przysługujących Ci praw.

W tej chwili nie musisz podejmować żadnych działań, ale jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, zapoznaj się z naszą polityką prywatności.

Zapoznaj się z naszą polityką prywatności ›
Rozumiem