Znajdź nas na:

III Ogólnopolska Mikrobiologiczna Konferencja Naukowa Microbs

Data rozpoczęcia 2018-05-17 III Ogólnopolska Mikrobiologiczna Konferencja Naukowa Microbs
Data zakończenia 2018-05-18
Organizator Fundacja na rzecz promocji nauki i rozwoju TYGIEL
Miejsce Dwikozy k. Sandomierza
Branże Biotechnologia
Dodaj do kalendarza Ical_outlook Google_calendar

Fundacja na rzecz promocji nauki i rozwoju TYGIEL zaprasza do udziału w III Ogólnopolskiej Mikrobiologicznej Konferencji Naukowej Microbs, która odbędzie się 17-18 maja 2018 r. w pięknym Dworze Dwikozy (k. Sandomierza) położonym w malowniczym otoczeniu nad Wisłą.

Celem Konferencji jest stworzenie panelu wymiany wiedzy i doświadczeń z zakresu mikrobiologii w kontekście wykorzystania jej w przemyśle, medycynie, weterynarii oraz badaniach środowiskowych.

Interdyscyplinarny charakter tej dziedziny nauki przyczynia się do powstania potrzeby analizy i badań w obszarze mikrobiologii: przemysłowej i żywności, medycznej, immunologii, wirusologii, zastosowania w ochronie środowiska czy prawnych i etycznych aspektów wykorzystania drobnoustrojów.

Gościem Honorowym Konferencji będzie dr hab. Anna Sikora – Instytut Biochemii i Biofizyki Polskiej Akademii Nauk, która zaprezentuje wykład pt. “Transformacja mleczanu do maślanu (ang. cross-feeding of lactate) w przewodzie pokarmowym i bioreaktorach fermentacji wodorowych”.

Do udziału zapraszamy pracowników naukowych, doktorantów, studentów oraz pasjonatów mikrobiologii.

Uczestnicy konferencji będą mieli możliwość wysłuchania wykładów zaproszonych gości i innych uczestników wydarzenia, a ponadto wygłoszenia własnego wystąpienia ustnego, prezentacji posteru naukowego oraz publikacji rozdziału w monografii naukowej.

Szczegółowe informacje oraz formularz zgłoszeniowy dostępne są na stronie internetowej wydarzenia.

Serdecznie zapraszamy!

Komitet Organizacyjny Konferencji

 

Pasaż laboratoryjny

events

Laboratoria w Polsce

Nasze czasopismo - Laborant

Limit_200x300_ok_adka_laborant_8

Numer 8/2014

Temat przewodni: Diagnostyka laboratoryjna