Rezultatem pracy nad rozwojem nowych technologii jest opracowanie modułu Opta-Tech PhaseView 3D, który powstał z połączenia cyfrowej kamery sCMOS firmy OPTA-TECH z układem skanującym oraz oprogramowanie PhasaView.
Nie ma przeciwwskazań, by moduł ten montować na dowolnych mikroskopach świetlnych, o ile są one przystosowane do pracy z kamerą. Innowacja technologii bierze swoje źródło z idealnego połączenia modułu, otóż oprogramowanie PhasaView nie wymaga od naszego mikroskopu świetlnego modyfikacji, a nowoczesna kamera sCMOS daje szansę na pozyskiwanie dynamicznego obrazu, nawet przy małym natężeniu światła. OPTA-TECH PhasaView 3D to również możliwość zarówno wykonania pomiarów trójwymiarowego obrazu, jak i pozyskania obrazu w technikach ciemnego pola (DF) i kontrastu fazowego (DIC), a wszystko na podstawie wyjściowego obrazu powierzchni zaraz po trwającym zaledwie 5ms skanowaniu. Dużym ułatwieniem wynikającym ze stosowania owego modułu jest generowanie raportów, dzięki którym można rejestrować charakterystykę oraz zmiany morfologii obrazu.
Funkcjonalność i innowacja rozwiązania pozwalają na szerokie zastosowanie modułu, np. przy ocenie stanu zużycia narzędzi, połączeń spawanych, przy pomiarach próbek metalograficznych, a także w muzealnictwie, farmaceutyce, badaniach materiałów biologicznych, czy kryminalistyce. Jednym słowem, w tych dziedzinach, które swoją metodykę opierają na dokładnej analizie obiektów i zaawansowanej wizualizacji.
(fot.) źródło: http://opta-tech.com/produkty/obrazowanie-powierzchni-3d
źródła:
• dr Marcin Jedyński. Zaawansowana analiza powierzchni próbki w mikroskopii świetlnej. Laboratorium. Przegląd ogólnopolski 2013, nr 3, s.62-63, ISSN 1643-7381;
• http://opta-tech.com/produkty/obrazowanie-powierzchni-3d