Znajdź nas na:

Techniki analityczne używane w biologii naczyń nowotworów - warsztaty

6 czerwca 2014 roku na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym odbędą się warsztaty poświęcone technikom analitycznym wykorzystywanym w biologii naczyń nowotworów. Jest ona organizowana przez zespół prof. dr hab. Zbigniewa Gacionga z Kliniki Chorób Wewnętrznych Nadciśnienia Tętniczego i Angiologii w ramach projektu BASTION.

 

Honorowym przewodniczącym wydarzenia jest prof. dr hab. Józef Dulak, Kierownik Zakładu Biotechnologii Medycznej na Uniwersytecie Jagiellońskim który obecnie jest przewodniczącym European Vascular Biology Organisation. Podczas spotkania prof. Dulak wygłosi wykład np.: microRNA i metabolizm.

W warsztatach weźmie też udział prof. Yihai Cao z Departament of Microbiology, Tumor and Cell Biology z  Instytutu Karolinska. Wygłosi on wykład pt.: Inhibitory angiogenezy. Prof. Cao prowadzi grupę badawczą która specjalizuje się w badaniach w różnych obszarach terapii antyangiogennej w szczególności tych które dotyczą: onkologii, angiogenezy, otyłości, chorób układu sercowo-naczyniowego oraz retinopatii.

Podczas spotkaniu weźmie udział dr Jonas Fuxe z Instytutu Karolinska. Dr Fuxe wygłosi wykład pt.: Epithelial and mesenchymal transition in tumor biology. Dr Fuxe specjalizuje się w badaniu mechanizmów przebudowy tkanek w procesach zapalnych i nowotworowych.

Wszystkich zainteresowanych udziałem serdecznie zapraszamy 6 czerwca 2014 o godzinie 9.30 do Auli B w Centrum Dydaktycznym Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego przy ul. Księcia Trojdena 2a.

Patronat honorowy nad warsztatami objęło Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz Ministerstwo Zdrowia.

Warsztaty będą prowadzone w języku angielskim. 

Aby wziąć udział należy zgłosić swój udział wypełniając formularz.

Program warsztatów

Udział w warsztatach jest bezpłatny.

Warsztat jest drugą z cyklu spotkań organizowanych w ramach projektu BASTION. Celem projektu jest zwiększenie potencjału badawczego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego w dziedzinie onkologii doświadczalnej i skrócenie drogi do wykorzystania wyników badań podstawowych w praktyce klinicznej. Badania realizowane w ramach projektu koncentrują się w szczególności wokół spersonalizowanej onkologii i opracowywania diagnostycznych i terapeutycznych metod dostosowanych do indywidualnych potrzeb chorych. Projekt jest realizowany ze środków Unii Europejskiej w ramach 7. Programu Ramowego.

Więcej informacji na stronach Projektu Bastion 

Kontakt: Michał Gierałtowski; michal.gieraltowski@wum.edu.pl

 
Komentarze napędza: Disqus

Pasaż laboratoryjny

articles

Laboratoria w Polsce

Mając na względzie ochronę i bezpieczeństwo Twoich danych osobowych, firma Bio-Tech Media sp. z o.o., przykładając szczególną wagę do ich ochrony, dostosowała swoje zasady ich przetwarzania do obowiązującego od dnia 25 maja 2018 roku Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. nr 2016/679

Nasza zaktualizowana polityka prywatności wprowadza wszystkie pozytywne zmiany, w tym sposób, w jaki zbieramy, przetwarzamy i przechowujemy Twoje dane osobowe. Przedstawia sposób, w jaki możesz się z nami skontaktować, aby skorzystać z przysługujących Ci praw.

W tej chwili nie musisz podejmować żadnych działań, ale jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, zapoznaj się z naszą polityką prywatności.

Zapoznaj się z naszą polityką prywatności ›
Rozumiem