Znajdź nas na:

Chromatograf kolumnowy PuriFlash 430

14.12.2016

Typ/Model: PuriFlash 430

Producent: Interchim

Laboratorium testujące: Silesian Catalysts Sp. z o.o.

Autor testu: Magdalena Łapczyńska-Pieprz

Krótki opis

Chomatorgraf PuriFLash 430 to aparat przeznaczony do rozdziału chromatograficznego próbek ciekłych lub stałych. Zapewnia szybki rozdział próbki w stosunku do konwencjonalnych metod chromatograficznych.

Specyfikacja techniczna

Prędkość przepływu eluentów

Do 200 ml/min

Maksymalne ciśnienie

30 bar

Ilość eluentów

4 przy możliwości ustalenia przepływu dla każdego rozpuszczalnika osobno

Wielkość kolumny

Od 4 do 1200 g

Detektor UV

Wykrywanie podwójnej długości fali 200-600nm,

Kontrola

Ekran dotykowy

 

Budowa i funkcjonalność

PuriFlash 430 jest urządzeniem o zwartej, modułowej budowie. Chromatograf sterowany jest za pomocą ekranu dotykowego. Z poziomu oprogramowania można w każdym momencie zmienić wszystkie parametry pracy aparatu. Oprogramowanie pozwala również na zmianę długości fal, co pozwala na rozdział szerokiej klasy związków.

Przed utworzeniem metody niezbędne jest podanie rodzaju eluentów (których może być do czterech równocześnie podpiętych butli) oraz pojemności probówek, do których będzie kolekcjonowana próbka. Przy zmianie pojemności probówek użytkownik zmuszony jest do ręcznego skalibrowania dozownika względem probówek. Aparat posiada wbudowane zabezpieczenie, ostrzegające przed zbyt niskim poziomem eluentu.

Metalowy statyw pozwala na zamontowanie kolumn o pojemności od 4 do 1200 g. Nastrzyk próbki dokonywany jest ręcznie – do portu nastrzykowego lub bezpośrednio na kolumnę. Próbki kolekcjonowane są do probówek ustawionych na maksymalnie czterech rakach.

Rozdział próbek na aparacie PuriFlash 430 jest szybszy niż konwencjonalnymi metodami.

 

Bezpieczeństwo użytkowania

W momencie powstania błędu aparat momentalnie wstrzymuje pracę i powiadamia użytkownika o powstałym problemie wyświetlając komunikat na ekranie. Ostrzega m.in. przed zbyt niskim poziomem eluentów, przypomina o pełnym pojemniku na odpady, o zbyt wysokim ciśnieniu na układzie, czy o braku zasilania któregoś z modułów sterujących.

 

Zalety:

·         Szybki rozdział próbki w porównaniu do metod konwencjonalnych.

·         Możliwość ciągłej kontroli urządzenia.

·         Możliwość zmiany parametrów w każdym momencie pracy aparatu.

·         Możliwość podpięcia kolumn o zróżnicowanej masie.

·         Ostrzeżenie przed zbyt niskim poziomem eluentu.

·         Graficzne przyporządkowanie (kolorami) odpowiednich zmierzonych partii próbki do sygnału na ekranie.

Wady:

·         Duże zużycie eluentów.

·         Ręczny nastrzyk.

·         Możliwe zapiekanie się portów nastrzykowych.

 

Komentarze napędza: Disqus

Pasaż laboratoryjny

articles

Laboratoria w Polsce

Mając na względzie ochronę i bezpieczeństwo Twoich danych osobowych, firma Bio-Tech Media sp. z o.o., przykładając szczególną wagę do ich ochrony, dostosowała swoje zasady ich przetwarzania do obowiązującego od dnia 25 maja 2018 roku Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. nr 2016/679

Nasza zaktualizowana polityka prywatności wprowadza wszystkie pozytywne zmiany, w tym sposób, w jaki zbieramy, przetwarzamy i przechowujemy Twoje dane osobowe. Przedstawia sposób, w jaki możesz się z nami skontaktować, aby skorzystać z przysługujących Ci praw.

W tej chwili nie musisz podejmować żadnych działań, ale jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, zapoznaj się z naszą polityką prywatności.

Zapoznaj się z naszą polityką prywatności ›
Rozumiem