Znajdź nas na:

Obliczanie stężeń roztworów nasyconych

Stężenie procentowe

Cal5_1

Roztwory nasycone definiujemy jako takie, w których w określonej temperaturze zawarta jest maksymalna ilość substancji rozpuszczonej. Miarą jest rozpuszczalność (ms), czyli maksymalna masa substancji rozpuszczonej w określonej temperaturze w 100g rozpuszczalnika.
[ % ] =
[ ]
ms
[
g
]
+
100
100

* Należy wypełnić wszystkie wartości prócz jednej - szukanej
Stężenie molowe

Cal5_2

Znając objętość roztworu nasyconego (V) oraz masę molową (M) możemy obliczyć również stężenie molowe (Cm) takiego roztworu.
[ ] =
[ ]
[ ]

* Należy wypełnić wszystkie wartości prócz jednej - szukanej

Pasaż laboratoryjny

calculators

Laboratoria w Polsce

Mając na względzie ochronę i bezpieczeństwo Twoich danych osobowych, firma Bio-Tech Media sp. z o.o., przykładając szczególną wagę do ich ochrony, dostosowała swoje zasady ich przetwarzania do obowiązującego od dnia 25 maja 2018 roku Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. nr 2016/679

Nasza zaktualizowana polityka prywatności wprowadza wszystkie pozytywne zmiany, w tym sposób, w jaki zbieramy, przetwarzamy i przechowujemy Twoje dane osobowe. Przedstawia sposób, w jaki możesz się z nami skontaktować, aby skorzystać z przysługujących Ci praw.

W tej chwili nie musisz podejmować żadnych działań, ale jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, zapoznaj się z naszą polityką prywatności.

Zapoznaj się z naszą polityką prywatności ›
Rozumiem